Kutuurikeskuse erinevatel sündmustel võidakse pildistada ja filmida.

Fotosid ja videosid võidakse salvestada ning avalikustada kultuurikeskuse kalendris eesmärgiga jagada teavet Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvate sündmuste kohta.

Fotosid ja videosid võidakse kasutada Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse reklaammaterjalide (plakatite, treilerite jms) koostamisel. 

Valga-Valka seitsme kiriku suvemuusika festival

06.
juuli
neljapäev
2023
kuni 25. juuli

Valga-Valka Seitsme Kiriku Suvemuusika festival toob kirikutesse Valga vallas ja Valkas suurepärased esinejad ja tipptasemel kultuuri. Kolmel juulikuu nädalal, 6.-25.07, saab kauneid kontserte kuulata seitsmes Valga-Valka kirikus. Festival algab 6. juulil, mil Valga Jaani kirikus toimub kell 19 kontsert pealkirjaga “Ukraina värvid", kus esinevad Donbassist pärit väljapaistev bass Pavlo Balakin ja Tiia Tenno orelil.

Festival toimub tänavu juba kaheksandat korda ning on Valga ja Valka elanike ning külaliste poolt hinnatud suvine tippkultuurisündmus. Kõrgetasemelisi klassikalise muusika kontserte on igal kohalikul kultuurihuvilisel ja Valgamaa külalisel võimalus nautida ilusal suveõhtul suurepärastes kontserdipaikades. Valga vallas ja Valkas toimuvad kontserdid seitsmes pühakojas: Valga Jaani kirikus, Valga Apostlik Õigeusu Issidori kirikus, Valga Rooma-Katoliku Pühavaimu kirikus, Karula Maarja kirikus, Hargla kirikus ja Laatre kirikus ja Valka Lugaži kirikus.

Festivali korraldab Valga Vallavalitsus koostöös kirikute ja Muusikute fondiga PLMF, festivali rahastab Valga Vallavalitsus koos Eesti Kultuurkapitaliga. Festivali kunstiliseks juhiks on ooperilaulja Pille Lill.

 

Kontsertide toimumise kava:
6.07 kl 19 Valga Jaani kirik UKRAINA VÄRVID Pavlo Balakin (bass) ja Tiia Tenno (orel) Kavas: Verdi, Rossini, Lõssenko, Gounod jt.
9.07 kl 18 Hargla kirik AKORDIONIÕHTU Duo Henri Zibo ja Mikk Langeproon Kavas: Pärt, Böellmann, Bach jt.
14.07 kl 19 Valga Rooma-Katoliku Pühavaimu kirik LUX AETERNA Trio Aurum - Johanna Vahermägi (vioola, vokaal, klahvpill), Taavo Remmel (kontrabass), Mihkel Metsala (trompet) Kavas: Johanna Vahermägi autorilooming
16.07 kl 11 Karula kirik VIIULIVIRTUOOSID Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit Kavas: Bach, Mägi, Wieniawski jt
17.07 kl 17 Valga Apostliku Õigeusu Issidori kirik SEE PÄÄV NÜÜD MEILE KÄTTE SAI Ansambel Triskele Kavas rahvakoraalid ja vennaste laulud
23.07 kl 14 Laatre kirik HINGEMUUSIKA Marion Melnik (sopran) ja Maris Oidekivi-Kaufman (orel) Kavas: Mozart, Fauré, Merikanto jt.
25.07 kell 19 Lugaži kirik Valkas ESTONIAN CELLO ENSEMBLE koosseisus Andreas Lend, Marius Järvi, Andres Metspalu, Johannes Sarapuu
Kavas: Bach, Pärt, Grigorjeva, Wagner jt.

Piletiinfo:
Piletite hinnad Valga ja Valka linnas 5/4 eurot, maapiirkonna kirikutes 4/3 eurot.