Kutuurikeskuse erinevatel sündmustel võidakse pildistada ja filmida.

Fotosid ja videosid võidakse salvestada ning avalikustada kultuurikeskuse kalendris eesmärgiga jagada teavet Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvate sündmuste kohta.

Fotosid ja videosid võidakse kasutada Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse reklaammaterjalide (plakatite, treilerite jms) koostamisel. 

NAKS Festival: Piip ja Tuut teater “Tallinna karud”

04.
november
laupäev
2023
Kell 13:00

Lauris Gundarsi libretol ja Siim Aimla heli- ja sõnaloomingul põhinev muusikal „Tallinna Karud“ räägib loo karuperest, kes on sunnitud oma kodust loobuma, kui linn taas laieneb seda ümbritseva metsa arvelt. Nurka aetud loomad käituvad ettearvamatult ja sama teevad ka inimesed, kui karud ilmuvad linnapilti.

On mitmeid selgitusi, miks karud satuvad aegajalt Tallinnasse, kuid meie teame tegelikku põhjust ja oleme valmis seda rääkima. Meie kätte sattunud haruldased materjalid tõendavad noore ja mässava karupoja Aka plaane rünnata linna, hirmutada, tekitada kaost ja sellega linnaelanikele selgeks teha, et karud on elanud siinsetes laantes ammu enne linna asutamist ning neil on õigus oma kodule nii, nagu linnaelanikel oma kodule.

Karude invasiooni käigus haaratakse linnast kaasa üks kümne aastane tüdruk Hele. Koopas, karude keskel vangistuses selgub, et ta on esimene inimene, kes suudab karudega suhelda. Hele saab aru, et kõrvuti elamiseks ja koos olemiseks peame üksteist kuulama, mõistma ja ühiseid lahendusi leidma.

Karupere annab võimaluse väikesel ja suurel vaatajal end samastada lavategelastega ning kaasa elada probleemidele, mis näivad esmapilgul lahendamatud. Muusikal peegeldab meie suhtumist perekonda, võõrastesse ja ümbritsevasse loodusesse rääkides vaprusest, kokkuhoidmisest keerulistest oludes ja inimlikkusest, kuigi peategelasteks on karud.

Autor ja lavastaja:  Lauris Gundars
Muusika ja laulusõnad: Siim Aimla
Kunstnik: Inga Vares
Koreograaf: Marge Ehrenbusch
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Plakatikunstnik: Joonas Sildre
Osatäitjad: Haide Männamäe, Grete Konksi, Maarja Tammemägi, Stefan Hein,
Rauno Kaibiainen, Toomas Tross

Kestus: 2 tundi ja 10 minutit (kahes vaatuses ja ühe vaheajaga)
Sobib vaatamiseks peredele ja lastele alates 6.a.

Osta pilet: