Logo

Logo

WW

WW

Hea kinokülastaja!

Pikendasime kõikide kinkepiletite, mille aegumise kuupäev jäi vahemikku märts kuni mai 2020, kehtivust kuni septembri lõpuni! 

Kino Info

Täispilet 4€

Lapsed, õpilased, pensionärid (dokumendi esitamisel) 2,5€

Lapsed kuni 3.a (süles) TASUTA

Beebikino pilet (lapsevanemale) 2,5€

Perekaardi pilet lastele, õpilastele, pensionäridele sooduspilet 1,5€ (ainult kassast)

Perekaardi pilet täiskasvanutel 2,5€ (ainult kassast)

3D prillid 1.50 €

Prillid müügil ainult infolauas. Ostetud prillid saab endale ning saab järgnevad korrad kasutada!

Uksed avatud 30 minutit enne seansi algust

Kinoseansi pileteid saab osta kassast ja interneti eelmüügist tavaliselt alates nädal enne seanssi. 

Piletite müük!

Pileteid saab osta internetist ja kultuurikeskuse kassast!

Piletite ostmiseks tuleb lingi abil minna Piletimaailm lehele, kust saab valida sobiva seansi, kohad ning piletite tüübi.

TÄHELEPANU!
Veebist ostetud piletid tuleb kinosaali sisenedes ette näidata kas väljaprinditult paberil või nutiseadmes. Veebist ostetud pileteid kassast välja ei lunastata! 

Eelmüük piletitele avaneb tavaliselt nädal enne seanssi.

Tesla

22.
august
laupäev
2020

Draama

Filmi pikkus 1h 42min

Inglise keeles, eestikeelsed subtiitrid

„TESLA“ – põnev tutvus geeniusega, kes muutis maailma

Kui guugeldada kuulsa teadlase Nikola Tesla nime, saame peaaegu 48 miljonit tabamust. Tuntud inseneri nimi on tuttav kõigile, kes tunnevad huvi insenertehniliste leiutiste vastu.

Omal ajal tundsid väljapaistvat leiutajat väga vähesed. XIX sajandi lõpus näisid tema uuenduslikud ideed jaburate ja perspektiivitutena. Üldsus suhtus skeptiliselt tema traadita side ideesse või katsetesse röntgenkiirtega, aga vahelduvvoolu avastamine viis ta lausa sõtta alalisvoolu propageerija Thomas Edisoniga.

See film räägib julmast võitlusest uuenduslike ideede eest, mis muutsid inimkonna tulevikku. Nikola Tesla (Ethan Hawke) rasked, intriigiderohked ja hullumeelsed teaduslikud eksperimendid, suhted ärimees Thomas Edisoni (Kyle MacLachlan) ja füüsik George Westinghouse’iga (Jim Gaffigan) üksnes tugevdasid tema auahnet tulevikunägemust.

Tarkade teadlaste kõrvale ilmuvad ikka ja jälle ka kaunid naised, nende seas veetlev prantslanna, teatriprimadonna Sarah Bernhardt. Kuigi Nikola Tesla alistus vahel ka naiselikele võludele, leidis ta siiski, et lähisuhted ainult segaksid teadustööd. Paljud naised otsisid teed tema südamesse, kuid ainult finantsmagnaadi tütrel Anne Morganil (Eve Hewson) õnnestus kauemaks tema kõrvale jääda. Ta püüab saada Tesla sõbraks ja lohutajaks.

Režissöör Michael Almereyda idee teha film XX sajandi suurimast leiutajast küpses kaua. Ta pühendas palju aega Nikola Tesla teadussaavutuste analüüsimiseks ning annab filmis meisterlikult edasi tema iseloomujooni: meeletut kirge teaduse vastu, maniakaalset puhtusevajadust, tohutut unetust, erakordset fotograafilist mälu ja head huumorimeelt.

21. augustist alates ootab kinosõpru meeldiv ja köitev tutvus geeniusega, tänu kellele on nüüd meie käsutuses hulk tehnikauuendusi.

NÄITLEJAD: Ethan Hawke („Enne päikesetõusu“, „Gattaca“, „Suured lootused“); Kyle MacLachlan („Twin peaks“); Jim Gaffigan („Seadus ja kord“, „Seks ja linn“), Eve Hewson („Papillon“, „Robin Hood. Algus“)