10 filmi, mida sel suvel kindlasti nägema peab

 

2019. aasta suvi tõotab tulla kinomaailmas nagu möödunud aastatel: täis suurejoonelisi kassahitte, kauaoodatud filme, järjefilme ja uusi lugusid! Suvi pakub põnevust, nalja ja naeru, õudust, seiklusi ja romantikat, efektiderohkeid märuleid, superkangelasi, animeeritud kangelasi ja möllufilme!

Toome välja 10 filmi, mida sel suvel kindlasti nägema peab!

Plakati peal klikates näed filmi treilerit!

1. X-MEHED: TUME FÖÖNIKS

Viimati täienes "X-Meeste" saaga 2017. aasta fännidele meelehead pakkunud filmiga LOGAN, kui välja arvata DEADPOOL 2, mis on küll seeria osa, kuid ei jälgi samu tegelasi kui saaga alguses. X-Meeste seeria esimene film ilmus juba 2000. aastal, vahepeal on kinolinadele jõudnud kokku 11 filmi. Nüüd on käes aga uueks filmiks.

X-mehed seisavad vastamisi oma kõige võimsama vastasega, kelleks on üks nende endi seast, Jean Grey (Sophie Turner). Kosmoses asetleidnud päästemissiooni käigus tabas Jeani võimas kosmilise jõu laine, mis oleks ta peaagu tapnud. Selgub, et plahvatuses omandatud vägi muutis ta palju tugevamaks, aga ka äärmiselt ebastabiilseks. Kontrolli kaotades teeb Jean haiget neile, kes teda kõige rohkem armastavad, seades ohtu kõik X-mehed. Nad peavad leidma võimaluse päästa Jean, aga ka kogu planeet maaväliste jõudude eest, kes sooviksid kasutada Tumedat Fööniksit relvana.

X-MEHED: TUME FÖÖNIKS kinodes alates 7. juunist!

 

 

2. ROCKETMAN

Vaieldamatult tänavuse suve oodatuim film! Eellinastuste baasil on RottenTomatoes filmile andnud juba 100% reitingu! Elton Johni fännid on ootel ning elevil on kindlasti ka palju muusikaliste filmide austajd. Kas ROCKETMANi saadab sama suur edu nagu möödunud aastal BOHEMIAN RHAPSODYl? Seda näitab aeg ja see sõltub sinust!

ROCKETMAN on eepiline muusikaline fantaasia, mis räägib hämmastavalt inimliku loo Elton Johni läbimurdeaastatest. Linalugu jälgib tagasihoidliku klaverigeeniuse Reginald Dwighti transformatsiooni rahvusvaheliseks superstaariks koos kõigi selle teekonna valude ja rõõmude, pettumuste ja võitudega.
See inspireeriv rännak popmuusika ajalukku on tulvil Elton Johni armastatumaid hitt-laule, mida esitab multitalent Taron Egerton (Kingsman; Eddie The Eagle 2015). 

ROCKETMAN kinodes 7. juunist!

 

 

 

 

 

3. EILE VEEL

Muusikalised filmid on viimastel aastatel moes (MAMMA MIA, BOHEMIAN RHAPSODY, ROCKETMAN jpm). Huvitava ja geniaalse lähenemise ajalugu muutnud bändile The Beatles teeb EILE VEEL. Maailm, kus ei ole kunagi kuuldud Biitlitest? Tundub hirmuäratav. Sellist maailma on loomas lavastaja Danny Boyle ja stsenarist Richard Curtis! 

Eks näis, kas tavapärasest eluloo ja ajaloofilmist teise lähenemise võttev EILE VEEL ka edu toob. Rahva saalidesse toob filmi kindlasti, seda juba tänud Biitlite muusikale, mis filmis kõlab!

EILE VEEL kinodes 28. juunist!

 

 

 

 

4. ÄMBLIKMEES: KODUST KAUGEL

Selle kümnendi üks ambitsioonikam (ja ka finantsiliselt edukam) filmiuniversum tõi hiljuti ekraanile TASUJAD: LÕPPMÄNG filmi, millega alistati lõplikult kurjam Thanos. ÄMBLIKMEES: KODUST KAUGEL paneb Marveli universumi 3. faasile punkti. Edasised plaanid pole veel päris kindlad ja kuupäevaliselt täpsed. Töös on Musta Lese, Galaktika valvurid 3 ja Dr. Strange filmid. 

Seekord suundub Ämblikmees Peter Parker koos oma sõpradega reisile mööda Euroopat, kuid õige pea peab Peter oma sõbrad päästma salapärase Mysterio küüsist.

Peter Parker, ÄMBLIKMEES: KODUST KAUGEL kinodes alates 5. juulist!

 

 

 

 

 

 

5. ANNABELLE TULEB KOJU

Kurjakutsumise (The Conjuring) universum aina laieneb! Äsja räägiti kinodes lugu Llorona needusest. Juulis hirmutab vaatajaid ja pakub põnevust uus film kurjakuulutavast nukust Annabelle. 

Demonoloogid Ed ja Lorraine Warren tahavad, et Annabelle ei tekitaks rohkem kaost, seega viivad nad nuku omaenda koju lukustatud tuppa. Ta pannakse ohutult püha klaasi taha ja teda lastakse preestril õnnistada. Kuid ees ootab kohutav õudusteöö, kui Annabelle äratab toas peitunud kurjad vaimud, kes võtavad sihikule Warrenite 10-aastase tütre Judy ja tema sõbrad.

ANNABELLE TULEB KOJU kinodes 12. juulist!

 

 

 

 

6. LÕVIKUNINGAS

Väike Simba kõnnib taas oma isa Mufasa jälgedes. 25 aastat on möödunud, kui Simba esimest korda kinolinal oli. 1994. aasta animeeritud LÕVIKUNINGAS on senini paljude laste ja nüüd ka lastevanemate südames. Disney poolt tuleb nüüd filmi uusversioon, milles kasutatakse fotorealistlikke arvutiga animeeritud tegelasi. Filmis annavad hääle muuhulgas Donald Glover, James Earl Jones ja ka Beyoncé. Tagasi on loomulikult ka Timon ja Pumba!

LÕVIKUNINGAS kinodes 19. juulist!

 

 

 

 

 

 

 

 

7. KIIRED JA VIHASED: HOBBS AND SHAW

Kiirete ja vihaste filmifrantsiis on vaikselt jõudmas lõpusirgele, aga enne veel spin-off film. Sel suvel saavad Luke HOBBS ja Deckard SHAW ehk Dwayne The Rock Johnson ja Jason Statham täitsa oma filmi. Kiired ja vihased filmiseerial on oma kindel fännibaas, kes on algusest peale tegelastele kaasa elanud. Põhilugu jätkub filmides Kiired ja vihased 9 ning 10 vastavalt 2020. ja 2021. aastal. 

KIIRED JA VIHASED: HOBBS JA SHAW kinodes 2. augustist!

 

 

 

 

 

 

8. LELULUGU 4

Möödunud suvel tõi kinoekraanile nostalgiat Imeliste perekond. Sel suvel on selleks Woody, Buzz, Jessie ning teised elluärkavad mänguasjad! Möödas on ligi 10 aastat Lelulugu 3-st. Pikka aega tundus, et too film jääb seeria viimaseks filmiks, kuid õnneks mitte! Augustis on tegelased tagasi uute seiklustega!

LELULUGU 4 kinodes 2. augustist!

 

 

 

 

 

 

 

 

9. ÜKSKORD HOLLYWOODIS

Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Dakota Fanning, Al Pacino...mida veel ühelt filmilt tahta? Quentin Tarantino uus film “Ükskord Hollywoodis” viib vaatajad 1969. aasta Los Angelesse. Film kõigile, kellele meeldivad Hollyoodi telgitagused, filmitööstus või need tuntud ja maailma tippklassi näitlejad. 

1969. aasta Los Angeles, kus teletäht Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ja ta kauaaegne kaskadöör Cliff Booth (Brad Pitt) üritavad tegutseda peaaegu tundmatuseni muutunud meelelahutusäris. Lavastaja ja stsenaristi üheksandas filmis on väga palju osatäitjaid ja mitmed süžeeliinid, mis avaldavad austust Hollywoodi kuldajastu viimastele hetkedele.

ÜKSKORD HOLLYWOODIS kinodes 9. augustist! 

 

 

 

10. PAIPOISID

Mis oleks suvi ilma ühe korraliku möllukomöödiata? Augustis toob Seth Rogen ekraanidele ühe eriti naljaka ja ropu noortekomöödia, kus kamp kuuendikke üritavad olla lahedad ja teistele meeldida. Muidugi toob see kaela hulgaliselt jamasid, aga ka unustamatuid seiklusi. Hoiatus! Filmi treiler on juba ise üsna ropp ning alla 14-aastastele keelatud!

PAIPOISID kinodes 16. augustist!