Kutuurikeskuse erinevatel sündmustel võidakse pildistada ja filmida.
Fotosid ja videosid võidakse salvestada ning avalikustada kultuurikeskuse kalendris eesmärgiga jagada teavet Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvate sündmuste kohta.
Fotosid ja videosid võidakse kasutada Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse reklaammaterjalide (plakatite, treilerite jms) koostamisel.
Ja just nii ongi. Varasemad siinsed juulimaalijate näitused on olnud aastatel 2012 ja 2013, ühe korraldajana legendaarne haridusjuht Ene-Mall Vernik-Tuubel. Et tal oleks 7. veebruaril 2025 olnud 80. sünnipäev, on praegune suvemaalide väljapanek ühtlasi pühendusnäitus, hommage Ene-Mallele – lisaks Juulimaalijate viimaste aastate Kappermäe maalilaagris tehtud piltidele on väljas ka mõningad Ene-Malle maalid varasematest suvedest. Tänumeeles tunneme ta kohalolu oma suviste maalimiste aegu tema kodumaastikes Otepää mail nagunii.
Näitusel osalevad: Andeia Lind-Uibopuu, Ehte Puhang, Kanni Labi, Tuuli Otsus, Ülle Niin, Jane Kukk, Koidu Laur, Mari-Ann Remmel, Silver Loodi, Elsa Naruski, Lea Malin, Marian Rõuk, Ave Kruusmaa ja Ene-Mall Vernik-Tuubel (in memoriam).
Näituse avamine on 7.veebruaril kell 17. Olete oodatud!
Juulimaalijad – nagu me ennast nimetame – on alates 2009. a suvest juuli viimasel nädalal Ilmjärve–Kappermäe kandis kooskäiv natuurist õlimaalimist või akvarellimist armastav sõpruskond, kel mahti koos maalida just suvede südames, juulilõpu nädalal. Kui varem tutvustasime end, et lisaks mõningale tuntud ja teada kunstnikule on ülejäänud meist rohkem või vähem kunsti õppinud, siis nüüdseks oleme kõik juba omajagu maalija-kogemusi omandanud. Meie juhendajad eri aegadel on olnud Evi Gailit, Margus Meinart, Maire Aarsalu. Oleme koos maalinud nii Ene-Mall Vernik-Tuubeli kodutalus Ilmjärve külas Allikul (2009, 2011, 2012) kui Pühajärve Põhikoolis Sihval (2010) ning alates 2013. a-st Kappermäe Seltsimajas. Lisaks igasuvistele maalilaagri näitusetele Kappermäel on meie näitused olnud peale Valga Kultuurikeskuse veel Tartu Kutsehariduskeskuses, Räpina Aianduskoolis, Pühajärve Põhikoolis ning väiksema grupiga mitmel korral Eesti Kirjandusmuuseumis. 2016. a-l ilmus Kappermäe Seltsi väljaandena Ene-Mall Vernik-Tuubeli koostatud raamat „Imeline Ilmjärve“, kust lisaks folkloristi ja juulimaalija Mari-Ann Remmeli kohalikku pärimust tutvustavale loole „Ilmjärvest Pühajärveni – vaateid pärimusmaastikule“ leiab ka ülevaate juulimaalijate tegevusest ning mitmed meie tollaste maalide reproduktsioonid.
Juulimaalijate sõpruskond on ja on olnud alati avatud kohalikele, meiega võib koosmaalida juba 22.–27. juulil 2025 Kappermäe maalilaagris.
* * *
Ene-Mall Vernik-Tuubel (7. veebruar 1945 – 21. jaanuar 2021) oli eesti psühholoog, haridustegelane ja koolijuht.
Ta lõpetas 1968. aastal Tartu Riikliku Ülikooli füüsika erialal. 1975. aastal sai psühholoogiakandidaadiks Moskva Üld- ja Pedagoogilise Psühholoogia Teadusliku Uurimise Instituudis.
Aastatel 1968–1970 töötas ta Tallinna Pedagoogilises Instituudis vanemlaborandina, 1970–1973 oli Moskva Üld- ja Pedagoogilise Psühholoogia Instituudi aspirant. Alates 1973. aastast töötas Tallinna Pedagoogilise Instituudi pedagoogika ja psühholoogia kateedri õpetajana, hiljem vanemõpetajana, 1983. aastast dotsendina. Aastatel 1988–1989 oli ta Vabariikliku Õpetajate Täiendusinstituudi dotsent. Aastatel 1990–1993 oli Ene-Mall Tallinna Pedagoogikaülikooli vanemteadur, arengu-uuringute labori juhataja ja professor.
Aastatel 1993–1995 oli ta Kultuuri- ja Haridusministeeriumi koolituspoliitika osakonna juhataja, 1995–2001 Pühajärve Põhikooli direktor, 2002–2007 Haridus- ja Teadusministeeriumi koolivõrgu büroo Lõuna-Eesti piirkonna peadirektor, 2007–2008 Haridus- ja Teadusministeeriumi koolikorralduse osakonna kuraator ja 2008–2015 Haridus- ja Teadusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna nõunik.
Ene Mall Vernik-Tuubel oli MTÜ Eesti Haridusfoorum asutajaliige, toimkonna esimees 1995. ja 1996. aastal, toimkonna liige aastatel 1997–2005. 2020. aastal kuulus Eesti Haridusfoorumi uurimisrühma, mis analüüsis ja üldistas õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate distantsõppe kogemust 2019/2020. õppeaastal. Ta kureeris mitmeid rahvusvahelisi ja üle-eestilisi haridusprojekte (nt kaasav haridus, kvaliteedijuhtimine koolis) ja oli aktiivne täienduskoolitaja.
Elades Otepää vallas Ilmjärvel oli Ene-Mall kogukonna ühendaja ja arendaja, osales Kappermäe Seltsi tegevuses, korraldas maalilaagreid ja muid ühistegevusi.
1998. aastal omistati Ene-Mall Vernik-Tuubelile Valgetähe IV klassi teenetemärk. Aastal 2020 esitati Ene-Mall hariduse elutööpreemia nominendiks. See preemia jäi Ene-Mallel küll saamata, aga tema jäljed Eesti haridusmaastikul on muljetavaldavalt laiad ning sügavad.