Kutuurikeskuse erinevatel sündmustel võidakse pildistada ja filmida.

Fotosid ja videosid võidakse salvestada ning avalikustada kultuurikeskuse kalendris eesmärgiga jagada teavet Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimuvate sündmuste kohta.

Fotosid ja videosid võidakse kasutada Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse reklaammaterjalide (plakatite, treilerite jms) koostamisel. 

Piltide laialikandmise õhtu ja Laiv Heli kontsert

27.
august
pühapäev
2023
Kell 18:00

Välja on pandud 35 graafikateost Nerva viimaste aastate loomingust.

Näitus on avatud kuni 27. augustini. Külastamine on tasuta.

Peol saad osaleda autorituuril, suhelda kunstnikuga ning nautida kontserti. Muusikat teeb folkdžässi bänd Peegelpilt, kes tuleb Pärnust ja puudutab oma originaalmuusikaga kuulaja hinge lähemalt kui esmapilgul karta oskad.

Peo lõpetab suur piltide laialikandmise õhtu, kus kunstnik võtab endale väljakutse müüa õhtu lõpuks maha kõik näitusepildid. Kui ta sellega hakkama ei saa, peab kandma vastavat karistust.
Tasub kohal olla ja katsuda kaupa teha, sest iial ei või teada, millise tehinguga kunstnik nõusse jääb, kui on lootust karistusest pääseda.

Minu haridustee kulges muusika radadel, õppisin pillimängu, koorilaulu ja heliloomingut. Esimesed akrüülmaalid tegin aastal 1998. Umbes aasta hiljem oli tähtis verstapost, kui jagasin ära, mismoodi oleks mul võimalik rakendada oma muusikalise kompositsiooni teadmisi kujutavas kunstis.

Aastaks 2002 õnnestus mul kokku panna lahendus, mille abil sain asuda teostama oma unistust luua täisvärvides graafikateoseid. Maailmaturul hakkas sel ajal liikuma printereid, mis tegid kunsti jaoks aktsepteeritava kvaliteediga jäljendit. Ostsin võimsa arvuti ja Wacom Cintiq joonistuslaua, millel on monitor sisse ehitatud. Eestis olin esimene, kes selles tehnikas graafikateoseid tegi ja müüs. Järgnenud 20 aastaga on tehnoloogia selles vallas jõudsalt arenenud ja täna on selle kasutajaid kunstis juba palju.

Olen eksprerimenteerija tüüp ja tahan olla oma tegevuses pidevas liikumises, seda nii sisus kui tehnikas. Katsetamine uuemate seadmete ja materjalidega on aidanud mul teostada uusi lennukaid pildiideid. Joonistan oma pilte Wacomi digitaallauaga Photoshopi platvormil. Kuna tahan kontrollida iga detaili, alustan pilti valgelt põhjalt ja loon kujutise digipliiatsiga joon-joone haaval.

Arvutis digilauaga joonistamine muutis mu tööde valmimist mitmes aspektis. Kogu protsess läks ajaliselt palju pikemaks, sest arvutis on kiusatus tegeleda pildi kallal detailsemalt, kui pintsliga maalides. Annan sellele kiusatusele meelsalt järele ja kuulutan pildi valmis alles siis, kui olen rahul iga selle detailiga. Tugevaks eeliseks on võimalus pilti joonistamise ajal skaleerida. Mõni koht vajab joonistamise ajaks rohkem suurendust, kuid üldpindadega on asi just vastupidi. Suur pluss on muidugi ka võimalus valmistada teost nii mitmes eksemplaris, kui seda iganes otsustan teha.

Arvuti kasutamise miinuspooleks on suurem vajadus kannatlikkuse järele, kuna tööprotsess on pigem nokitsemine kui spontaansete pintslitõmmete sümfoonia. Joonistamisel kasutan kahte kätt vaheldumisi. Kuigi olen paremakäeline, suudan enamikku joonistustööst teha ka vasakuga. Selle nipi omandamine tõi palju 

kergendust mu paremale käele ja see polnudki nii keeruline, sest olen väiksest peale mänginud pille ja teinud vasaku käe arendamiseks korralikult trenni.

Digitehnoloogia üks suur väljakutse on olnud värvide kalibreerimine, et värv, mida näen joonistuslaual, tuleks lõpuks samasugusena ka lõuendile. Protsessi kontrolli all hoidmiseks on loodud värviprofillid ja kalibraatorid. Sellegipoolest eeldab tulemuse õnnestumine hoolsust igas etapis, kuna seadmed ja materjalid peavad igas etapis omavahel kokku sobima.